Biznes

Blog

03
sty

Naturalna pielęgnacja dla zielonych

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od zawsze ścigali się w wynajdywaniu coraz to nowszych, niemal magicznych związków i upowszechnianiu jeszczeciekawszych i egzotycznie nazywanych komponentów. Rajd ten przywiódł tymczasem do tego, że każdego roku na aplikujemy mnóstwo szkodliwych związków. Sporo z nich po jakimś czasie dało się poznać jako szkodliwe dla zdrowia. W opozycji do tego postępowego pędu wyłania się coraz bardziej szanowana kosmetyka naturalna.

Skąd wzięła się współczesna kosmetyka organiczna?

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej obserwujemy kierunek zasadzający się na występowaniu w kosmetykach związków wywodzących się z naturalnego środowiska. Wielokrotnie mogą być to półprodukty całkowicie znajome współczesnym seniorom. Do łask wracają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej lniany i inne wyciągi z roślin, czy olejki eteryczne. Z tego środowiska wyłaniają się również marki proponujące absolutnie organiczne środki do pielęgnacji, a więc takie, w jakich recepturze nie znajdziemy żadnych chemicznych surowców.

Jakie rodki organiczne warto wypróbować oraz z jakiej przyczyny?

Wiele kobiet obserwuje pozytywne skutki i decyduje się w zupełności dokonać zmiany na kosmetyki naturalne. W jaki sposób zainicjować, by przekonać się, czy zielone produkty okażą się tym czymś dla nas? Na pewno można przetestować organiczne, natłuszczające masło do ciała oraz naturalny scrub do ciała. Wspomniane wyżej przykłady kosmetyków są hitem ostatnich lat i , łatwiej też jest je kupić. Można także pokusić się o ich produkcję samemu. Natłuszczające masło do skóry na bazie masła kakaowego lub shea to wspaniały specyfik, w szczególności na zimowy okres. Ekologiczny scrub do ciała także oznacza perfekcyjny naturalny kosmetyk na początek. Wykonany własnym sumptem, przykładowo z mielonej kawy czy cukru z adnotacją soku z aloesu i oleju arganowego w połączeniu z sokiem z aloesu wyniesie nas niewiele, a spisze się znakomicie, gwarantując wyjątkowo gładką i delikatną w dotyku skórę.

W imię uzupełnienia

Otwierając przygodę z eko-kosmetykami łatwo wpakować się w którąś z zasadzek umieszczanych przez producentów. Wiele etykiet na sklepowych półkach przyciąga frazami jak „eko” tudzież „natural”, niestety nader często bywają to puste slogany. Powinno się więc studiować indeks komponentów nabywanych wyrobów. Warto wzbogacić wiedzę, choćby z pomocą sieci, dowiedzieć się, jakie składniki są organiczne oraz korzystne, które natomiast szkodliwe.

Przeczytaj więcej na
kosmetyki naturalne

Comments are closed.